Yalova Üniversitesi, COVID-19 ile mücadele kapsamında uygulanan mevcut tedbirlere ek önlemler getirilmesi amacıyla Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci’nin katılımıyla Daire Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi. 

Küresel salgın COVID-19’un ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren etkili bir mücadele örneği gösteren ve Yükseköğretim Kurulu’nun belirlediği önlemleri ivedilikle yerine getiren Yalova Üniversitesi, pozitif vaka sayısının artışa geçmesi nedeniyle mevcut tedbirlere ilave önlemleri belirlemek amacıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’nin başkanlık ettiği toplantıda, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. F. Jülide Hızal Yücesoy, Prof. Dr. Fikret Yüksel ve Genel Sekreter Ömer Naci Fidan’ın yanı sıra tüm daire başkanları da hazır bulundu. 

Yalova Üniversitesi’nde COVID-19 salgınının yayılmasını önlemek için çaba ve çalışmaların daha da arttırılacağına vurgu yapılan toplantıda belirlenen ilave önlemler çerçevesinde; 

  • Personel ve ziyaretçilerin hijyen kurallarına dikkat etmesi için kontrol ve hatırlatmaların daha sık yapılması, 

  • COVID-19 teşhisli personel ile muhtemel temaslı personellere gerekli durumlarda beş gün izin verilebilmesi,

  • Personel servislerinin belirli güzergahlarında pandemi kurallarına aykırı bir yoğunluk olması durumunda, o güzergahlar için farklı çözümlerin üretilmesi kararlaştırıldı.

Etiket: Üniversitemizde COVID-19 ile Mücadele Kapsamında İlave Önlemler Belirlendi

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi, Çınarcık Yolu Üzeri 77200 Yalova

Bize Ulaşın
Sosyal Medya