Çınarcık Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Yerel Yönetimler Programı tarafından uzun yıllardır devam ettirilen Çarşamba Sohbetleri’nin 20’ncisi Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ile online olarak gerçekleştirildi.

“Salgın Döneminde Yerel Deneyimler” başlığı altında, Çınarcık Belediyesi’nin salgınla mücadelesindeki yöntemlerin ve uygulamaların konuşulduğu sohbette Numan Soyer, belediyenin salgınla mücadelesini örnekler vererek anlattı.

Çınarcık Belediyesi’nin, salgının ilk anlarından itibaren önlemlerini aldığını, buna yönelik olarak kentte ve kentin kurumlarında ilaçlama ve temizlik çalışmalarının yapıldığını, bilboardlar ve farklı yöntemler aracılığıyla bilgilendirme duyurularının gerçekleştirildiğini, son zamanlarda maske üretiminin de yapıldığını ifade eden Soyer, kaymakamlık ve muhtarlık gibi merkezi ve yerel birçok kurumla iş birliği içinde hareket edildiğini, bunun da çalışmaları olumlu yönde etkilediğini dile getirdi.

Soru ve yanıtların da alındığı, samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen çarşamba sohbetine, çok sayıda öğrencinin yanı sıra Çınarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Yerel Yönetimler Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Volkan Topçu, Müdür Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Abdurrahman Turgut, Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Salih Batal, Yerel Yönetimler Programı Başkanı Öğr. Gör. İzzet İsmail Dur ile Yerel Yönetimler Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Talha Arvas katıldılar.

Etiket: Çınarcık Belediye Başkanı İle Salgınla Mücadele Konuşuldu

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi, Çınarcık Yolu Üzeri 77200 Yalova

Bize Ulaşın
Sosyal Medya